یک فعالیت اقتصادی بین‌المللی شایان توجه از آستان قدس رضوی حضور قدرتمند شرکت خمیرمایه رضوی در بازارهای داخلی و صادراتی

شرکت خمیرمایه رضوی یکی از واحدهای تولیدی زیرمجموعه آستان قدس رضوی است که با درک نقش پراهمیت خمیرمایه در بهبود کیفیت نان و در نتیجه ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، به تولید خمیرمایه تر و خشک و سایر فرآورده‌های مؤثر در تهیه نان می‌پردازد.

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۵ دي
remove_red_eye 348بازدید
یک فعالیت اقتصادی بین‌المللی شایان توجه از آستان قدس رضوی حضور قدرتمند شرکت خمیرمایه رضوی در بازارهای داخلی و صادراتی
به گزارش اداره ارتباطات و رسانه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، محمد صادق مروارید، مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی در این خصوص اظهار می‌کند: براساس چشم‌اندازی که شرکت خمیرمایه رضوی در سال 1400 برای خود در نظر گرفته است، میزان تولید و فروش شرکت تا پایان سال جاری بالغ بر 6400 تن محصول همگن خواهد بود که این عدد، بالاترین عدد در تولید و فروش از ابتدای تاسیس این شرکت تاکنون است. 
وی تصریح می‌کند: در 9 ماهه ابتدایی سال 1400، میزان تولید و فروش خمیرمایه تازه این شرکت نسبت به دوره مشابه در سال قبل، 67 درصد، فروش خمیرمایه صادراتی  9 درصد و فروش محصول همگن داخلی 8 درصد رشد داشته است. تمام این موارد در حالی است که در سال 99 نیز شرکت با بالاترین میزان ظرفیت خود فعالیت کرده است. این رشد، متأثر و نتیجه افزایش بهره‌وری، همدلی و هم‌افزایی کارکنان شرکت بوده است.
به گفته مروارید، 6400 تن نهایت میزان تولید در این شرکت است و ظرفیت ماشین‌آلات موجود امکان تولید بیش از این مقدار را ندارد لذا با توجه به حضور قدرتمند شرکت خمیرمایه رضوی در بازارهای داخلی و صادراتی، از اواخر سال 1399 تصمیم به افزایش ظرفیت تولید گرفته شده و پروژه طرح توسه به منظور افزایش ظرفیت تولید از 6000 تن به 7500 تن تعریف شده است. 
مروارید یادآور می‌شود: هم‌اکنون این پروژه در حال اجرا و بالغ بر 60 درصد پیشرفت کرده است که امیدواریم از ابتدای تیرماه 1401 به بهره‌برداری تجاری برسد. در این صورت ظرفیت تولید محصول همگن به میزان 7500 تن در سال افزایش می‌یابد.
 
کسب ۹۵ درصد از بازار خمیرمایه تازه ایران 
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی ابراز می‌کند: علی‌رغم وجود سایر تولیدکنندگان خمیرمایه تازه، شرکت خمیر مایه رضوی بالغ بر 95 درصد بازار خمیرمایه تازه ایران را به دست آورده است. تمامی تولیدکنندگان بزرگ و معتبر نان صنعتی در ایران مثل شرکت‌های سه نان، نان سحر، نان‌آوران و شرکت‌های تولیدکننده انواع محصولات تخمیری مثل پچ‌پچ، شیبابا، نان مزرعه و نان رضوی تمام خمیرمایه مورد نیاز خود را تنها از شرکت خمیرمایه رضوی و به واسطه کیفیت بالا و توزیع مناسب آن، تهیه می‌کنند.
وی ادامه می‌دهد: حدود 33 درصد از محصول همگن شرکت به کشورهای لبنان، عراق، هند، پاکستان، ارمنستان، افغانستان، امارت، آذربایجان، ترکمنستان و آلمان صادر و 67 درصد آن صرف مصرف داخلی می‌شود.
 
حضور محصولات خمیرمایه رضوی در بازار اروپا
مروارید عنوان می‌کند: از ابتدای سال جاری، شرکت خمیرمایه رضوی برای اولین بار در تیراژ تجاری، صادرات به اروپا را آغاز کرده به طوری‌که هر ماهه این صادرات انجام می‌شود و این موضوع نشان‌دهنده کیفیت بالای این محصول در بازارهای اروپایی است که در تولید خمیرمایه پیشرو هستند.
وی تبیین می‌کند: صنعت خمیرمایه «های‌تک» و در اصطلاح «دانش‌محور» است. بنابراین ایجاد مزیت رقابتی در آن از مسیر توسعه دانش، استفاده بهینه از مواد اولیه و بهینه‌سازی کالای تولیدی ممکن می‌شود. از طرفی با توجه به اینکه اکثر تجهیزات و ماشین‌آلات در این صنعت ساخت کشورهای اروپایی است، در اجرای طرح توسعه به بومی‌سازی محصولات نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. نمونه بارز این امر، طراحی و ساخت فرمانتور توسط نیروهای بومی است که بیش از این توسط شرکت‌های اروپایی انجام می‌شده است
لینک خبر