برنامه‌ریزی برای ایجاد منابع پایدار و ارتقاء بهره‌وری در شرکت‌های زیرمجموعه آستان قدس رضوی

در نشست مدیران عامل شرکت‌های تابعه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، بر ضرورت تدوین برنامه‌های میان مدت برای ایجاد منابع پایدار و ارتقاء بهره‌وری تاکید شد.

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
remove_red_eye 68بازدید
برنامه‌ریزی برای ایجاد منابع پایدار و ارتقاء بهره‌وری در شرکت‌های زیرمجموعه آستان قدس رضوی
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه این نشست، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی و تاکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی، دو موضوع ایجاد منابع پایدار و ارتقاء بهره‌وری، به طور ویژه مد نظر ما قرار دارد و بر همین اساس شرکت‌های تابعه بنیاد بهره‌وری موقوفات موظف و مکلف به ارائه سند راهبردی و برنامه‌های عملیاتی میان مدت سه ساله، ذیل این دو محور هستند.
مالک رحمتی ادامه داد: در پنجمین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های تابعه، برنامه‌های عملیاتی سه ساله شرکت‌ها بر اساس این دو محور ارائه و بررسی شد که خوشبختانه این برنامه‌ها منطبق با اهداف بود و با برخی اصلاحات جزئی، تکمیل و نهایی خواهد شد.
رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی تصریح کرد: برنامه‌های میان مدت شرکت‌ها از اولین روز سال 1401 عملیاتی خواهد شد و امیداواریم در فرصت موجود تا آن روز، با کار کارشناسی روی این برنامه‌ها که در بنیاد بهره وری موقوفات انجام می‌شود، برنامه‌هایی منسجم‌تر داشته باشیم و آن‌ها را در معرض دید عموم مردم نیز قرار دهیم.
 
تجهیز شرکت‌ها به فناوری و دانش روز
رحمتی به تدابیر اتخاذ شده برای ارتقای بهره‌وری در شرکت‌های زیرمجموعه آستان قدس رضوی هم اشاره و اظهار کرد: برخی از این شرکت‌ها به دلیل به‌روز نشدن تجهیزات و ماشین‌آلات طی چند سال اخیر، با کمی عقب‌افتادگی نسبت به شرکت‌های مشابه مواجه‌اند، بنابراین در برنامه‌ریزی انجام شده، به‌روز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات این شرکت‌ها مد نظر قرار گرفته است تا به دانش و امکانات روز تجهیز شوند و بهره‌وری آن‌ها ارتقا یابد.
 
به دنبال چابک‌سازی شرکت‌ها هستیم
رحمتی ادامه داد: بر اساس سند سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی، ما به دنبال چابک سازی در کلیه فعالیت‌های اقتصادی هستیم و رویکردمان این است که این فعالیت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی باشد.
رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی تصریح کرد: با این حال در حوزه‌هایی مانند امنیت غذایی و خودکفایی از قبیل کشاورزی قراردادی و مشارکتی و یا مباحث مربوط به افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به زائرین و مجاورین محترم مسیر توسعه را در راهبردهای اساسی طراحی کردیم و این تحول را با تاکید بر اقتصاد مردمی و توسعه مناطق محروم دنبال خواهیم کرد