پیشرفت 80 درصدی طرح توسعه کارخانه خمیرمایه رضوی / هدف‌گذاری برای افزایش 25 درصدی تولید و توسعه بازار صادراتی

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی از پیشرفت 80 درصدی طرح توسعه این کارخانه خبر داد.

access_time ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۵ اسفند
remove_red_eye 194بازدید
پیشرفت 80 درصدی طرح توسعه کارخانه خمیرمایه رضوی / هدف‌گذاری برای افزایش 25 درصدی تولید و توسعه بازار صادراتی
محمد صادق مروارید اظهار کرد: طرح توسعه کارخانه خمیرمایه رضوی با رویکرد افزایش تولید و همچنین توسعه بازارهای صادراتی و بازار داخل کشور درحال اجرا است تا ظرفیت تولید سالانه این شرکت با 25 درصد افزایش، از 6 هزار تن فعلی به 7 هزار و 500 تن محصول افزایش یابد.
وی ادامه داد: با تکمیل این طرح و افزایش ظرفیت سالانه 1500 تن خمیرمایه همگن در کارخانه، توان شرکت برای تامین نیاز مشتریان داخلی خارجی افزایش خواهد یافت.
 
بهره‌برداری کامل در نیمه اول سال 1401
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی ادامه داد: طراحی‌ها و برنامه‌ریزهای اولیه طرح توسعه شرکت از آبان ماه 1399 آغاز و اقدامات اجرایی پروژه از ابتدای سال 1400 کلید خورد. 
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم در پایان سال جاری، پروژه تکمیل و وارد مرحله تست سرد شود و هماهنگی‌های مورد نیاز برای تست گرم نیز در شش ماهه نخست سال 1401 انجام خواهد شد.
 
تکیه به توان متخصصان داخلی
مروارید، تکیه بر توان متخصصان داخلی را از جمله نقاط قوت پروژه طرح توسعه شرکت خمیرمایه رضوی برشمرد و افزود: در طرح توسعه کارخانه خمیرمایه رضوی، اولین بار در کشور است که برای طراحی دستگاهی نظیر فرمانتور که تاکنون دانش آن در اختیار کشورهای اروپایی بود، از تخصص کارشناسان داخلی بهره گرفته می‌شود، ضمن این‌که تمامی مراحل فعال‌سازی خطوط اعم از طراحی، ساخت و نظارت بر نصب و اجرا، توسط متخصصان و تکنسین‌های داخل کشور صورت گرفته است.
 
اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم
مروارید با اشاره به اشتغالزایی حاصل از طرح توسعه کارخانه خمیرمایه رضوی گفت: با توجه به ماهیت تجهیزات، تکنولوژی بالا و دستگاه های نصب شده، با اجرای این طرح برای حداقل 10 نفر به طور مستقیم در داخل شرکت اشتغال ایجاد خواهد شد. 
وی ادامه داد: همچنین با در نظر گرفتن مشاغل مرتبط با این صنعت اعم از تامین کنندگان مواد اولیه، حمل و نقل محصول و افراد مرتبط با توزیع و مصرف آن در سراسر کشور، زمینه اشتغال بیشتری به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد