تولید و تجاری‌سازی محصولی دانش‌بنیان برای بهبود کیفیت نان در شرکت خمیرمایه رضوی

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی از تجاری‌سازی محصول دانش‌بنیان بهبود دهنده انواع نان‌های حجیم و نیمه حجیم توسط این شرکت با هدف ارتقاء کیفیت نان خبر داد.

access_time ۱۴۰۱ شنبه ۲۲ بهمن
remove_red_eye 1002بازدید
تولید و تجاری‌سازی محصولی دانش‌بنیان برای بهبود کیفیت نان در شرکت خمیرمایه رضوی

محمدصادق مروارید  اظهار کرد: با توجه به اهمیت افزایش بهداشت نان و سلامت جامعه، شرکت خمیرمایه رضوی بر آن شد با تولید و عرضه محصولات جدید از قبیل بهبود دهنده برای انواع نان، به سهم خود گامی برای نیل به این هدف بردارد.


او با اشاره به اختصاص یک سوله جدید برای تولید انواع بهبود دهنده گفت: اقدامات عمرانی برای تولید صنعتی 360 تن بهبود دهنده در سال و دریافت مجوزهای قانونی مربوط به آن، در حال انجام است.


اجرای طرح‌های صنعتی و دانش‌بنیان در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»


مروارید، بهره‌برداری کامل از فاز نخست طرح توسعه 3000 تنی شرکت خمیرمایه رضوی را یکی از اقدامات صورت گرفته به منظور تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» عنوان کرد و افزود: در فاز نخست این طرح سالانه 1500 تن خمیرمایه همگن تولید می‌شود.
او ادامه داد: علاوه‌براین، با توجه به نیاز بازارهای داخلی و خارجی و افزایش میزان کیفیت خمیرمایه تولیدی این شرکت، چندین پروژه توسعه محصولات جدید در سال جاری آغاز شده است.


مروارید با اشاره به ارتباط موثر صورت گرفته با دانشگاه‌های معتبر و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی با رویکرد بومی‌سازی مواد اولیه خارجی گفت: شرکت خمیرمایه رضوی همچنین همکاری‌های اثربخشی با کمیسیون تجاری‌سازی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان رضوی داشته است.
او ادامه داد: علاوه‌براین، اقدامات اولیه برای استقرار نیروگاه گازی کوچک 4 مگاواتی با هدف تامین برق کارخانه و کمک به شبکه برق شهرستان چناران انجام شده است.
مروارید، بروزرسانی خطوط ابزار دقیق تولید را یکی از اقدامات انجام شده به منظور کاهش ضایعات در خط تولید عنوان کرد و افزود: زنجیره سرد انبارش و تحویل به مشتری هم با رویکرد افزایش رضایت مشتریان بروزرسانی شده است.


او در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره مهم‌ترین مشکلات موجود در مسیر تحقق شعار سال اظهار کرد: بالا رفتن بی‌رویه قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی در کنار قیمت‌گذاری ناعادلانه محصولات، از جمله اصلی‌ترین این مشکلات به‌شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی ادامه داد: علاو‌بر وجود بروکراسی‌های پیچیده، تحریم‌هایی نیز برای دسترسی به دانش‌های جدید و واردات ماشین‌آلات وابسته وضع شده که بخشی دیگر از این موانع است.

 

اهداف کلان شرکت